Dokument


Dĺžka v min : 17:40
Autori: redaktor: Iva Čukanová, kamera: Iva Čukanová, Ján Vician, strih: Ján Vician
Krátky popis: Handmade výrobky sa dnes tešia čoraz väčšiemu záujmu. Svoje o tom vie handlovský umelecký kováč, ktorý má diár plný objednávok. Šikovnosť svojich rúk využíva nielen v kováčskej dielni. Janko Kaniansky je aj skvelým basgitaristom.

Dĺžka v min : 13:02
Autori: redaktor, kamera, strih: Martin Staňo
Krátky popis: V našej spoločnosti sú ľudia, ktorých pozná len užší okruh ľudí. Sú to rodina, priatelia a známi. Aj v Martine máme ľudí, ktorí si svoju prácu vykonávajú nenápadne, deň čo deň. Takým človekom je aj pán Miloš Uhrín, ktorý Turčanom opravuje hodinky už sedemdesiat rokov.

Dĺžka v min: 20,07
Autori: Vladimíra Sokolová, Viliam Valent
Krátky popis: 11 tisíc bytov a v nich takmer 30 tisíc obyvateľov. Reč je o sídlisku Sásová. Ako prebiehala výstavba a s čím museli obyvatelia bojovať sa dozviete v ďalšej časti relácie Retro Bystrica.

Dĺžka v min : 5:30
Autori: Martina Šmotková, Kamil Labanc, archív
Krátky popis:.Cestovatelia zo Spiša sa vydali na 6 mesačnú cestu po 40 krajinách európy v dodávke, ktorá im bola domovom.

Dĺžka v min : 17 min.
Autori: Oto Vojtičko, Beáta Oravcová
Krátky popis: 95 ročná pani Darina je jednou z posledných šľachticov žijúcich v našom meste, ktorá bola vychovávaná prísne, nábožensky a spoločensky veľmi na úrovni. Jej krstným otcom bol brat Milana Rastislava Štefánika, no nikto to o nej doteraz nevedel. Nám teda vyrozprávala jej zaujímavý životný príbeh, a zaviedla nás na miesta, kde to mala najradšej. Po natočení portrétu, si ho v deň 96. narodenín pozrela doma ešte viac menej v nedokončenom stave a o pár dní na to zomrela.