Publicistika


Dĺžka v min :6:20
Autori: redaktor a kamera: Vlado Hulík
Krátky popis : V Žiline pôsobí už dva roky Nadácia Anjelské krídla, ktorá pomáha detským onkologickým pacientom a rodinám s postihnutými deťmi v núdzi. Výťažok z Prvého Benefičného koncertu Nadácie Anjelské krídla bol venovaný Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline.

Dĺžka v min : 3:30
Autori: redaktor: Iva Čukanová, kamera, strih: Ján Vician
Krátky popis: Do svojej maštale, ktorá je iba pár metrov od rodinných domov v handlovskej lokalite Horný koniec, chcel začiatkom týždňa zahnať stádo oviec majiteľ Agroproduktu Slovakia. Ovečkám sa však do cesty postavili ľudia.

Dĺžka v min: 6:59
Autori: Beáta Oravcová, Oto Vojtičko
Krátky popis: Pri príležitosti výročia nášho mesta sme so rozhodli vyrobiť viacero publicistických relácií (napr. aj besedy) o histórii a postupnom vývoji Kežmarku. V tejto prvej časti sme s kamerou navštívili štátny archív v Spišskej Sobote, kde sú uchované najstaršie listiny o vzniku mesta a ostatné jeho dokumenty. Opäť prichádzame medzi divákov s niečím, čo bežne neuvidia, keďže originály listín sa na verejnosti nevystavujú a do archívu len tak hocikoho nevpustia.

Dĺžka v min: 5,52
Autori: Pavol Sedlačko, Jakub Varinský
Krátky popis: O majstrovi sa rozhodne až v poslednom, 7. zápase. Bystričania chceli pred domácimi fanúšikmi oslavovať titul. Namiesto toho sa museli pred nimi ukrývať v šatni. Počas rozhovoru novinárov s hosťujúcim kapitánom Brankom Radivojevičom vtrhli nahnevaní fanúšikovia do blízkosti šatní. Vraj chceli Baranom vysvetliť ako sa hrá za Banskú Bystricu.

Dĺžka v min : 4:56
Autori: redaktor: Andrea Liptaiová, kamera, strih: Jozef Pisoň
Krátky popis: Pri vstupe do Gaderskej doliny bola osadená nová symbolická brána. Jej umiestneniu však predchádzal výrub osemdesiatich stromov a krov. Proti výrubu sa postavili ekológovia i ochranári. Zisťovali sme ako to s tým výrubom, ktorý sa uskutočnil ešte v marci vlastne je.

Dĺžka v min : 2:40 min
Autori: redakcia: Miroslava Otrísalová, kamera: Stanislav Prokeš ml.
Krátky popis: Majitelia domov sa sťažujú, investor si za svojim dielom stojí.

Dĺžka v min : 4min 10s
Autori: Martina Šmotková, Júlia Slivenká, Kamil Labanc
Krátky popis:. Zlé zaobchádzanie so psami v útulku a narušené vzťahy pracovníkov vyústilo spísania petície občanov mesta.

 

Dĺžka v min.: 5:43
Autori: Martina Sivačková, Roman Šimalčík
Krátky popis: Na ružomberskom sídlisku Klačno postavili autoumyváreň. Územný plán mesta však takúto stavbu v lokalite umiestniť nepovoľuje. Autoumyváreň vraj ale nie je samostatnou stavbou, ale má len doplnkovú funkciu ku kanalizácií. Prípad už preverovala aj prokuratúra.